Olīveļļa skaistumam

Olivella-2Olīveļļa ir īsts brīnums. Vidusjūras piekrastes, piemēram, Itālijas iedzīvotāji olīveļļu izmanto visam – liek uz sejas, matiem u.t.t. Nu, labi, varbūt ne visi un ne vairs 21.gs. Jo ir tak patērēšanas kults. Gribas nopirkt skaistas burciņas un pudelītes ar jaunāko tehnoloģiju krēmiem un losjoniem. Bet, neskatoties uz to, ļoti daudz cilvēku visā pasaulē atzīst olīveļļas brīnišķīgās īpašības un izmanto to skaistumkopšanā. Der visparastākā pārtikas olīveļļa. Nav jāpērk speciāla olīveļļa kosmētikas veikalos, kur iespējams būs uzskrūvēta cena, jo olīveļļa būs ielieta kādā speciāli ražotā dekoratīvā pudelītē un tiks īpaši prezentēta. Vienīgais – jālieto labā olīveļļa – “extra virgin” (pirmā spieduma, nerafinēta). Starp citu – gan pārtikai, gan kosmētikai lietojamās olīveļļas kvalitāti var noteikt pēc skābes līmeņa (acidity). Uz labām eļļām uz pudeles vienmēr ir norādīts skābuma līmenis. Man to stāstīja Spānijā, kad biju ekskursijā, un tagad nesen Belonikas blogā atkal saņēmu atgādinājumu. Paskatījos, ka arī uz manas grieķu Kalamata olīveļļas pudeles “acidity” ir norādīts. Ir lielveikalos dažas Itāļu “extra virgin” eļļas, uz kurām tas nav norādīts, nezinu kāpēc. Bet katrā ziņā skābes līmenis var būt līdz 1%. Ne augstāks. Piemēram, uz manas Kalamatas ir 0,6%. Tad eļļa skaitās laba. Ēšanai un citai lietošanai. Rafinētās olīveļļas (ne “extra virgin”) var mierīgi lietot cepšanai. Bet ne sejai un ne salātiem. Starp citu olīveļļu var lietot arī taukainas ādas kopšanai. Regulāri lietojot olīveļļu samazinās izsitumu daudzumus un uzlabojas ādas stāvoklis. Ļoti bieži taukainas ādas īpašnieki pavisam ačgārni mēģina savu ādu pārsausināt un attaukot. Tas savukārt rada organisma pastiprinātu tauku ražošanu, lai līdzsvarotu situāciju.

Olīveļļas lielākie bonusi ir tādi, ka tā nostiprina asinsvadu sieniņas, ātri sadziedē pušumus un iekaisumus, pāatrina jaunu ādas šūnu rašanos (atvainjiet, ja neprecīzi uzrakstīju, esmu tāla no medicīnas, bet domu jūs sapratāt), cīnās ar akni, satur E vitamīnu, kas ir spēcīgs antioksidants un neitralizē brīvos radikāļus, aizkavē novecošanās procesu, satur beta karotīnu, kas piešķir ādai patīkamu krāsu (bet nekādā veidā ne pārspīlētu, vienkārši veselīgu sejas krāsu), fenols palīdz saglabāt sejas ādu jaunu. Būtībā uzskaitījums ir bezgalīgs un varbūt pat pārāk zinātniecisks. Īsāk sakot, olīveļļa ir ļoti laba.

Olīveļļu var likt matos. Pusstundu pirms mazgāšanas. Var likt arī sajauktu kopā ar olas dzeltenumu.

Olīveļļu var izmantot sejas krēma vietā, tā lieliski mitrina ādu.

To var klāt uz ceļiem un elkoņiem.

Ar olīveļļu var tīrīt seju, to var izmantot kosmētikas pieniņa vai tonika vietā. Un pēc šādas attīrīšanas nav pat jālieto barojošs sejas krēms.

Olīveļļu var izmantot kā skrubi, sajaucot kopā ar cukuru vai kafijas biezumiem, vai maltām auzu pārslām, vai kukurūzas miltiem.

Olīveļļu var biezākā slānī uzklāt kā masku uz sejas uz 20 minūtēm.

Var arī sajaukt ar avokado. Sausai sejas ādai – 1/4 gatava mīksta avokado + 1 tējkarote olīveļļas. Vai 2 tējkarotes medus + 1 tējkarote olīveļļas + pāris pilieni citrona sulas. Vai vēl mitrinoša maska – medus + olīveļļa + olas dzeltenums.

Ar olīveļļu var masēt strijas.

To var lietot pēc saules apdegumiem un izmantot aizsardzībai no saules apdegumiem.

Var izmantot vecu acu tušas birstīti un uzklāt olīveļļu uz skropstām.

Var izmantot nagu un kutikulas masāžai.

Nu jā, skaidrs, ka olīveļļu var izmantot visam, ja grib būt skaists un mūžam jauns. Un galvenais – ēdiet labu olīveļļu. Izmantojiet salātos, piliniet uz sviestmaizēm margarīna vietā zem siera, tomātiem vai vārītas gaļas, ēdiet vārītas olas nevis ar majonēzi bet ar olīveļļu. Dzīvosiet 100 gadus. Kā Krētā.

Olivella

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s