Nauda un laika menedžments

TimemanagementNaudas plānošana un laika plānošana savā būtībā darbojas pēc vienas un tās pašas shēmas.

Jums dzīvē ir noteikts daudzums laika. Katru dienu tās ir 24 stundas. Jūs varat “nosist laiku” skatoties “Hameleonu rotaļas” (omaigod, bet viņas tiešām ir beigušās), variet spēlēt spēlītes “draugos” vai sekot līdzi “zvaigžņu” ģimenes problēmām, variet krāt un pārpostēt citātus. Vai arī jūs variet iemācīties kādu svešvalodu, uztaisīt 50 pietupienus, izbraukt ar velosipēdu, pagatavot ģimenei vakariņas.

Un tieši tas pats ar naudu. Neatkarīgi no jūsu ienākumu lieluma (vai mazuma), jūs varat savu naudu notriekt simtpiecpadsmitajos topiņos, astoņdesmit septītajās sandalēs un  parīt iznākošos jaunos mobilajos, izmisīgi domājot kā, lai iztiek līdz algai. Vai arī jūs varat saplānot budžetu, uzstādīt finansiālus mērķus, sastādīt plānu un tikt pie mašīnas, dzīvokļa un labas izglītības (vai sev vai bērniem).

Abos gadījumos ir vienāds uzdevums – izvēlēties prioritātes, uzstādīt mērķus un izdomāt kā visprātīgāk un racionālāk izmantot pieejamos resursus.

Pie tam, nevienā gadījumā jūs sevi nekādā veidā neierobežojat, jo saprātīga laika plānošana vienmēr paredz laiku arī atpūtai, izklaidēm un hobijiem, bet saprātīgs finanšu plāns vienmēr budžetā paredz tēriņus arī ikdienas priekiem.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s