Bagātākais vīrs Babilonā

Bagatakais virs BabilonaŠī ir pirmā grāmata, ko iesaka izlasīt visiem, kas grib uzlabot savu finansiālo situāciju. Man šī nebija pirmā, bet piekritīšu vairākumam. Lai tā būtu. Šī grāmata atraisa motivāciju, viņu ir viegli lasīt, pārlasīt. Šajā grāmatā vienkāršā valodā, pasakas stilā ir izklāstīti elementārākie finanšu likumi. Un – Rīgā šī grāmata ir liels deficīts. Nevaru atrast ne veikalos, ne internetā.

Tie, kas lasa krieviski, var dabūt viņu šeit: Самый богатый человек в Вавилоне

Tiem, kas nelasa krieviski, īsumā šeit izklāstīšu grāmatā apskatītos principus. Grāmatu, protams, lasīt ir interesantāk, jo tā tomēr ir grāmata, un uzrakstīta kā pasaka. Bet, ja nav iespēju, tad par galveno…

Cilvēka bagātību nevar izmērīt ar viņa maka biezumu. Biezs maks ļoti ātri kļūs plāns, ja nebūs zelta dzīslas, kas regulāri papildina maka saturu. Cilvēkam nepieciešams drošs ienākumu avots, kas regulāri papildina viņa maka sturu neatkarīgi no tā, ko cilvēks dara – sēž un sarunājas ar draugiem, ceļo vai tml.

Ir kauns būt un palikt trūcīgam laikā, kad tev visriņķī ir bagātība, bet tu to neizmanto.

Ceļš uz bagātību ir atklāts tai brīdī, kad tu saproti, ka daļu no nopelnītā tu atstāj sev. Un, ja liekas, ka viss, ko tu nopelni ir tavs, tad tā nav. Jo daļu sava nopelnītā tu vienmēr kādam atdod – par pārtiku, par apaviem, zobārstam u.t.t. Tu visu savu naudu atdod kādam. Cik no pagājušā mēneša ienākumiem ir palicis tev? Necik? Muļķis! Tu esi samaksājis visiem, kam ienāk prātā, izņemot sev pašam. Sanāk, ka tu strādā tikai priekš sevis. Kā vergs, kas strādā par drēbēm un ēdienu. Bet padomā – ja tu atliksi (samaksāsi sev) desmito daļu no tā, ko tu nopelni, cik tev būs naudas pēc desmit gadiem?

Ja tu sarēķināsi gadā atlikto summu reiz 10 gadi, tad tā būs tikai daļēja taisnība. Jo katrs tevis atliktais zelta gabals (lats, eiro), kļūst par tavu vergu un sāk strādāt tavā labā. Visiem uzkrājumiem noteikti ir jāstrādā. Tikai tādā veidā ir iespējams palielināt savu bagātību. (Ja jūs vienkārši mājās zem spilvena krāsiet pa 10 Ls mēnesī, pēc 10 gadiem visu būs apēdusi inflācija, tāpēc jādomā līdzi un jāliek naudai strādāt)

Daļa no tā, ko tu nopelni, pieder tev. Tai daļai ir jābūt kā minimums 10% no taviem ienākumiem, lai arī cik mazi būtu tavi ienākumi. Samaksā sev pirmajam!!! Un tikai pēc tam visiem pārējiem.

Bagātība tieši tāpat kā koks izaug no mazas sēkliņas. Tavs pirmais atliktais lats būs tava bagātības koka sēkliņa.

Veiksme ir visvarena dievība, kas netērēs savu laiku priekš tiem, kas nemāk to izmantot.

Vispirms izdomājiet, cik daudz no tā, ko jūs nopelnāt, jūs varēsiet atlikt (samaksāt sev). Vēlams, lai tie ir vismaz 10% no jūsu ienākumiem. Un tad uzreiz arī atlieciet noteikto summu. Pēc kāda laika jūs sapratīsiet, ka tā ir lieliska sajūta, ka jums kaut kas ir, un ka tas pieder tikai jums. Jūsu uzkrājumi augs, jūsu labsajūta līdz ar to. Pēc tam lieciet saviem eiro strādāt. Lai viņi rada bērnus – jaunus eiro un lai visi kopā turpina darboties un strādāt jūsu labā. Nodrošiniet sevi ar nākotnes ienākumiem. Paskatieties uz pensionāriem. Drīz jūs arī būsiet pensionārs. Nu, vai ne tik drīz, bet būsiet. Tāpēc ieguldiet savu naudu uzmanīgi, lai nepazaudētu.

Baudiet dzīvi, kamēr esat dzīvi. Nepārpūlieties un nenomokieties mēģinot iekrāt pāri saprāta robežai. Ja atliekot 10 daļu ienākumu, jūs variet tikpat komfortabli izdzīvot, tad pie tā arī palieciet. Ja variet atlikt vairāk, atlieciet vairāk. Tas atkarīgs no jūsu ienākumu lieluma. Un no attiecības, cik lieli ir izdevumi pret ienākumiem. Nedzīvojiet pāri saviem līdzekļiem, bet arī nebaidieties tērēt naudu. Dzīve notiek šeit un tagad.

7 bagātības likumi

1. No 10 saņemtiem latiem, tērējiet tikai 9.

2. Kontrolējiet savus izdevumus. Jums vienmēr liksies, ka jums vajag to un šito. Jo vairāk naudas jūs saņemsiet, jo vairāk jums liksies, ka vajag tērēšanai. Tāpēc plānojiet savu budžetu un izdevumus tā, lai visam pietiek ar tērēšanai paredzētajiem 9 latiem.

3. Vairojiet savu bagātību. Jūsu uzkrājumiem jāstrādā jūsu labā. Izdomājiet kā vislabāk investēt savus līdzekļus, lai viņi nes peļņu.

4. Sargājiet savu bagātību no zaudējumiem. Ja vēlaties aizdot naudu, pārliecinieties, ka jūs to saņemsiet atpakaļ. Neieguldiet apšaubāmos un riskantos pasākumos. Investējiet tikai drošos projektos. (Ja jums ir vairāk kā 100 000 eiro, nelieciet vienā bankā, jo valsts garantē noguldījumu atmaksu līdz 100 000 eiro. Un mēs visi zinām, kas notiek ar pārējo naudu, ja banka bankrotē. Nauda tiek zaudēta. Bet, ja jūs savu bagātību, ieskaitot iespējamo peļņu no procentiem, sadalīsiet pa vairākām bankām, jūsu nauda būs drošībā. Sekojiet līdzi šādām lietām)

5. Nodrošiniet sevi ar dzīvesvietu. Ja pērkat māju vai dzīvokli uz kredīta, tad jūs ik mēnesi maksāsiet zināmu summu, kas būs ļoti līdzīga summai, ko jūs maksāsiet, ja īrēsiet dzīvesvietu. Bet rezultātā īpašums būs jūsu, ar katru mēnesi samazināsies kredīts un kredīta procenti. Un pēc tam jūs dzīvosiet savā īpašumā, varēsiet to izīrēt vai pārdot, vai atstāt mantojumā.

6. Nodrošiniet sev nākotnes ienākumus. Gribiet vai negribiet, bet pienāks laiks, kad jūs būsiet pensionārs. Un es neesmu pārliecināta vai nākotnes pensija pēc mūsu naudas sistēmas sasniegs 100 Ls mēnesī. Tāpēc katram pašam ir jāparūpējas par saviem nākotnes ienākumiem, lai arī vecumdienās var dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi. Nabadzība un nespēja nopelnīt vecumdienās ir īsta traģēdija.

7. Pilnveido un attīsti savas spējas nopelnīt.

Nesen pie manis pienāca kāds jaunais cilvēks un palūdza, lai aizdodu viņam naudu (teksts no grāmatas). Kad pajautāju priekš kam viņam vajag naudu, viņš teica, ka viņam nepietiek naudas, lai apmaksātu tekošos izdevumus. Es viņam atteicu, jo viņš kreditorā neizraisa ne mazāko interesi, jo viņam nebūs no kā atmaksāt parādu. Es viņam teicu, ka viss, kas tev vajadzīgs, lielāka alga, lielāki ienākumi. Ko tu dari, lai palielinātu savus ienākumus? – Visu, kas manos spēkos. Es pēdējo 2 mēnešu laikā 6 reizes esmu bijis pie priekšnieka prasīt algas pielikumu un paaugstinājumu. Droši vien nav otra tāda cilvēka, kurš tik bieži ietu lūgt paaugstinājumu.

Var smieties par šo vienkāršību, bet jaunajam cilvēkam piemita pati galvenā īpašība, lai kaut ko sasniegtu. Viņš ļoti precīzi zināja, ko viņš grib. Viņš gribēja saņemt vairāk. Un tas ir pats galvenais – precīzi zināt, ko jūs vēlaties. Jo vēlēšanās ir pirmā. Nekonkrētas atbildes, ka gribu visu un uzreiz ir tukša čīkstēšana. Vēlēšanos būt bagātam var pielīdzināt sapnim. Bet, ja jūs vēlaties konkrēti 5 zelta monētas, tas ir jau kaut kas konkrēts un izskatās pēc sasniedzama mērķa. Izejot no šī mērķa cilvēks var izdomāt, kas jādara, lai to sasniegtu. Un tālāk jau var koriģēt savas vēlēšanās – nākamais, ko grib, ir 10 zelta monētas, divdesmit, simts, tūkstoš.

Vēlmēm jābūt vienkāršām un konkrētām. Tiklīdz cilvēks iemācīsies tikt galā ar savām vēlmēm, uzreiz strauji paaugstināsies viņa spēja nopelnīt. Jo, lai sasniegtu konkrētus mērķus tiks izstrādāts konkrēts plāns kā to sasniegt.

Septītais likums norāda uz to, ka jums jāpilnveido savas spējas, prasmes, jāmācās, jāpraktizējās, jādara, jākļūst gudrākam, jādzīvo tā, lai jūs pats sevi cienat. Tikai tad jūs iegūsiet pašpārliecību un spēju piepildīt visas savas vēlēšanās.

Turpinājums: Bagātākais vīrs Babilonā – 2

Advertisements

3 Responses to Bagātākais vīrs Babilonā

  1. Anonīms saka:

    Šo grāmatu var nokausīties youtubā, meklē “The Richest Man in Babylon”

  2. Hhj saka:

    Tikpat raksta kopā, nolādēts!!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s