Skābeņu zupa

Sk-8Beidzot arī es uzvārīju ikgadējo skābeņu zupu. Nepalaidiet garām īsto laiku. Vismaz 1x gadā skābeņu laikā kārtīgi latvieši obligāti ēd skābeņu zupu. Jo, ja nepaēdīsiet tagad, tad vēlāk sagribēsies un tad sāksiet veikalos meklēt skābeņu burciņas. Bet es esmu absolūti pret burciņu skābenēm. Es neticu, ka no burku skābenēm var sanākt tik pat garšīga zupa, kā no īstām un svaigām. Tāpēc labāk ļauties dabas ritmam un dzīvei, un izmantot visus produktus tad, kad viņi dabīgā veidā ir pieejami. Es nepazīstu nevienu cilvēku, kam negaršo skābeņu zupa. Ja tādi ir, tad man, protams, neizdosies viņus pārliecināt. Bet, ticiet man, šī ir ļoti ļoti garšīga zupa. Un ļoti ļoti latviska.

Jums vajadzēs:

– žāvētas ribiņas (ja nav pieejamas žāvētas ribiņas, var izmantot žāvētu gaļu šķiņķi, bekonu vai tml.)

– 1 sīpolu

– 1 burkānu

– kartupeļus

– skābenes

– sāli, piaparus

– cieti vārītas olas

– krējumu

Pagatavošana:

1. Lieciet katlā vārīties žāvētās ribas. Pielieciet nomizotu veselu sīpolu. Ja jums nav pretenziju pret vārītiem sīpoliem, tad variet likt sasmalcinātu. Bet man nepatīk, tāpēc es lieku veselu, lai ir garša. Un vārīšanās beigās izņemu to ārā.

Vienlaikus uzlieciet vārīties olas. Cietas olas vārās 10 – 12 minūtes. Un, kad novārījušās vajadzīgo laiku, tad nolejiet nost karsto ūdeni un uzlejiet virsū aukstu ūdeni, lai pēc tam variet viegli nolobīt.

Sk-1

2. Kad ribiņas kādu laiku pavārījušās un jau atdevušas buljonam savu garšu (apmēram 30 minūtes), pievienojiet gabaliņos sagrieztu burkānu. Pievienojiet svaigi maltus melnos piparus. Šis varbūt liekas dīvaini. Daudzi zupām liek klāt veselus melno piparu graudiņus. Bet man vienmēr gadās uz viņiem pēc tam uzkost un man tas nepatīk. Tāpēc es pievienoju maltus piparus. Kamēr vārās burkāns, nomizojiet kartupeļus, sagrieziet gabaliņos un arī pievienojiet zupai. Vāriet apmēram 15 minūtes. Var ilgāk. Ja gadījumā kartupeļi sāk mazliet pašķīst, tas nekas. Tas zupai piešķir tumīgumu. Vispār, ja ir vēlēšanās, var ņemt un dažus izvārījušos kartupeļus saspiest un pievienot atpakaļ zupai, tad zupa būs biezāka, tumīgāka.

Sk-2Sk-3Sk-4

3. Izņemiet no zupas katla ribiņas. Atdaliet gaļu no kauliem, sagrieziet nelielos gabaliņos un lieciet atpakaļ zupas katlā.

Sk-5

4. Sagrieziet skābenes

Sk-6

5. Nogrieziet zupai uguni. Pievienojiet skābenes (skābenes nav jāvāra). Pēc garšas pievienojiet sāli (nepielieciet uzreiz par daudz, lai sākumā zupa iestāvas). Uzlieciet vāku un ļaujiet zupai pastāvēt (savilkties) 20 – 30 minūtes. Variet tagad vēlreiz pārbaudīt, vai nevajag vēl sāli.

Sk-7

6. Pasniedziet ar cieti vārītām olām un krējumu. Lai Jums un jūsu mīļajiem labi garšo!!!

Sk-9

Tagad jaunumiem var sekot arī Feisbukā http://www.facebook.com/KristinesGarsigoEdienuReceptes

un draugos http://www.draugiem.lv/kristinesreceptes/

Advertisements
Šis ieraksts tika publicēts Latviešu virtuve, Zupas ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Skābeņu zupa

  1. Neesat mēģinājusi vārīt bez gaļas? Sanāk vienkārši izcila aukstā zupa. Mazliet grūbas vai putraimi + kartupeļi + skābenes, olas, krējums, daudz diļļu un loku.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s